Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

ZGIERZ - coroczne spotkanie pacjentów z regionu łódzkiego

2012-08-16
ZGIERZ - coroczne spotkanie pacjentów z regionu łódzkiego

W niedzielę 29 lipca br. już po raz szósty spotkali się pacjenci leczeni w naszych stacjach dializ w Łodzi, Zgierzu i Kutnie. Tradycją jest już wysoka frekwencja uczestniczących w spotkaniach pacjentów z rodzinami oraz lekarzy i pielęgniarek, pracujących w stacjach dializ regionu łódzkiego. Tym razem miejscem spotkania była leśniczówka „Źródliska" koło Zgierza. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.00. Już od początku panowała wspaniała atmosfera, tym bardziej, że pogoda w tym dniu była słoneczna i można było bez przeszkód uczestniczyć w zabawie pod „gołym niebem".
Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowanie wysłuchali informacji o realizacji Projektu „Żywy Dawca Nerki", który jest jednym z priorytetowych zadań Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej - koordynatorem Projektu jest prof. Artur Kwiatkowski. Pełną informację o przeszczepianiu nerek od żywych dawców, wszystkie aspekty medyczne, prawne i psychologiczne tego tematu przedstawiła w ciekawej prezentacji Pani mgr Aleksandra Tomaszek, która jest koordynatorem transplantacyjnym w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Instytutu Transplantologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 59 (Kierownik prof. Andrzej Chmura). Temat prezentacji zainteresował naszych pacjentów i ich rodziny, toteż dyskusja po wykładzie była bardzo ożywiona.
Po naukowej części spotkania rozpoczęły się tańce, zabawy i konkursy a polowa kuchnia serwowała świetne posiłki i napoje.
Jak co roku dopiero późnym popołudniem uczestnicy zaczęli rozjeżdżać się do domów, z nadzieją uczestnictwa w następnym spotkaniu w 2013 roku.