Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

X KRAKOWSKIE DNI DIALIZOTERAPII 6-8 września 2012

2012-09-12
X KRAKOWSKIE DNI DIALIZOTERAPII 6-8 września 2012

W Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie w dniach od 6 do 8 września 2012 roku odbyły się Jubileuszowe X Dni Dializoterapii. Honorowy Patronat nad Konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Uczestnictwo w obradach naukowych zgłosiło ponad 1000 lekarzy i pielęgniarek ze stacji dializ i oddziałów nefrologicznych.
Pracownicy firmy BBraun Avitum Poland już kolejny raz aktywnie uczestniczyli w obradach Krakowskich Dni Dializoterapii i znacząco zaznaczyli swą obecność. Nowe stoisko firmowe wyróżniało się wśród innych wystawców, nie tylko sprzętu medycznego, i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W dniu 7 września w sesji naukowej zatytułowanej „Realizacja ustawy o zakażeniach w stacjach dializ", sponsorowanej przez firmę BBraun Avitum Poland uczestniczył jej Dyrektor Medyczny - dr Ryszard Trafny. Sesja cieszyła się dużym zainteresowanie, o czym świadczyła ilość przybyłych uczestników i ożywiona dyskusja po zakończeniu wykładów przez prelegentów. W kolejnym dniu obrad tj. 8 września prowadzenie sesji dotyczącej dializoterapii w intensywnej terapii powierzono dr Markowi Kolarzowi - Kierownikowi Stacji Dializ w Miechowie. W tym samym dniu na kolejnej sesji zorganizowanej przez Zespół ds. Rehabilitacji w Chorobach Nerek RN PTN wystąpił dr Zbigniew Zbróg - Kierownik Stacji Dializ w Łodzi. Przedstawił dwie prace naukowe dotyczące uszkodzeń stawu mostkowo-obojczykowego, jako odległego powikłania transplantacji nerek oraz dolegliwości bólowych stawów i kręgosłupa u pacjentów leczonych hemodializami.