Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

W budynku szpitala EL-VITA w Elblągu zakończono kolejne prace remontowo - modernizacyjne.

2016-05-16
Szpital przy ul. Związku Jaszczurczego w 22 w Elblągu ma długa historię. Powstał w II połowie XIX wieku ( 1867 r.) i był później wielokrotnie rozbudowywany i przebudowywany. Jego historia jest długa i interesująca a ma już prawie 150 lat. Początkowo był to szpital chorób wewnętrznych a opiekę pielęgniarską nad chorymi  przejęły siostry diakonisy z protestanckiego Szpitala Miłosierdzia w Królewcu. To właśnie od nazwy tych sióstr (gr. diákonos - sługa) nowy szpital został nazwany Szpitalem Diakonis. W latach 1947-1965 w budynku mieściły się szkoły, najpierw żeglugi śródlądowej a potem pielęgniarska. Od 1965 budynek pełni ponownie funkcje szpitala.

Początki leczenia pacjentów hemodializami to rok 1983, kiedy szpital oraz stacja dializ stanowiły część Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Od 2000 roku powstało Centrum Chorób Wewnętrznych EL-VITA, prowadzone przez spółkę pracowniczą. Placówka miała 17 stanowisk dializacyjnych oraz oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem nefrologii, poradnię nefrologiczną i izbę przyjęć. Od 2008 roku Szpital EL-VITA jest w strukturze BBraun Avitum Poland Sp z o.o. i zachowane zostały wszystkie dotychczasowe komórki szpitalne. Po przejęciu Szpitala przez BBraun Avitum Poland Sp z o. nastąpił szczególnie dynamiczny rozwój dializoterapii. Aktualnie leczonych jest w stacji dializ ponad 155 pacjentów z Elbląga, Braniewa, Pasłęka, Ornety, Nowego Dworu Mazowieckiego, Mierzei Wiślanej a także Malborka i okolic.

13 maja 2016 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowej sali dla pacjentów, w której zainstalowano aparaty do hemodializoterapii. Tym samym stacja posiadać będzie 34 stanowiska do dializ. Podczas prac remontowych dokonano również modernizacji i adaptacji pomieszczeń dla działu farmacji szpitalnej oraz magazynów produktów leczniczych. Odnowiono również pomieszczenia dla laboratorium badań analitycznych. W uroczystości otwarcia nowych pomieszczeń uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szpitali elbląskich i innych placówek ochrony zdrowia, przedstawiciele oddziału wojewódzkiego NFZ oraz pracownicy Szpitala i kierownictwo spółki BBraun Avitum Poland.