Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

TOMASZÓW LUBELSKI – stacja dializ już w nowym budynku

2012-05-28
TOMASZÓW LUBELSKI - stacja dializ już w nowym budynku
Istniejąca od 1996 roku na terenie Szpitala stacja dializ powstała dzięki inicjatywie i ofiarności społeczeństwa Tomaszowa Lubelskiego. Była swoistą formą pomnika poświęconego pamięci księdza Jerzego Popiełuszki. W oddziale wewnętrznym Szpitala wydzielono pomieszczenia, w których znajdowało się 5 stanowisk dializacyjnych. Konieczność wymiany kosztownej aparatury dializacyjnej i zwiększająca się liczba pacjentów wymagających dializoterapii spowodowały, że Dyrekcja Szpitala nawiązała w 2011 roku współpracę z firmą BBraun Avitum Poland Sp.z o.o. o udostępnieniu i remoncie wolnostojącego budynku na terenie Szpitala, w którym zlokalizowano nową stację dializ, odpowiednią do potrzeb społeczeństwa powiatu tomaszowskiego.
Jeszcze w ubiegłym roku pacjenci dializowani byli w „starej" stacji przez personel medyczny zatrudniony przez firmę BBraun Avitum a 30 kwietnia 2012 roku wykonano już pierwsze dializy w pięknie wyremontowanym budynku, znajdującym się przy bramie wjazdowej na teren Szpitala. Sale dializacyjne, gabinety lekarskie, pomieszczenia techniczne i gospodarcze oraz nowoczesna stacja uzdatniania wody zajmują dwie kondygnacje. W budynku stacji zamontowano nowoczesną windę, która umożliwia komfortowy transport chorego leżącego do sali dializ. Stację wyposażono w sprzęt i aparaty dializacyjne produkowane przez firmę BBraun.
Z nowej stacji dializ najbardziej zadowoleni są pacjenci z powiatu tomaszowskiego, którzy pod opieką fachowego personelu medycznego kontynuują leczenie nerkozastępcze w komfortowych warunkach i w niewielkiej odległości od miejsc zamieszkania.