Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Aktualności

2006-08-17
Tarnowskie Góry

Drodzy Pacjenci, W związku z sytuacją pojawienia się zakażeń wirusem WZW typu C w Stacji Dializ w Ostrowie Wielkopolskim, Stowarzyszenie pragnie zapewnić o swoim wsparciu i przekazać wyrazy współczucia dla wszystkich pacjentów i ich bliskich, których spotkało to nieszczęście. Z prawdziwym smutkiem przyjmujemy doniesienia prasowe o kolejnych zakażonych pacjentach, lecz ufamy, że rozpoczęte leczenie przyniesie efekty.

Zaistniała sytuacja wywołała bardzo głośną reakcję w środowisku nefrologicznym, która z pewnością spowoduje falę kontroli we wszystkich stacjach dializ w Polsce. Ubolewamy nad tym przykrym wydarzeniem i mamy nadzieję, że działania kontrolne przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów dializowanych. W wielu stacjach dializ panuje rodzinna atmosfera, a personel medyczny jest nam często bardzo bliski. Wierzymy, że przykre wydarzenia z Ostrowa nie zmienią tego i nie zachwieją naszych relacji. Ten jakże ważny i aktualny obecnie temat zostanie poruszony w magazynie "Dializa i Ty", o ukazaniu się którego zostaną Państwo przez nas poinformowani.

 

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych