Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Aktualności

2012-02-24
Światowy Dzień Nerki w 2012 roku

W dniu 8 marca br. obchodzony będzie Światowy Dzień Nerki. Celem prowadzonej kampanii w Polsce będzie uświadomienie społeczeństwa o zwiększającej się w szybkim tempie liczbie zachorowań na schorzenia nerek. Kampania zwracać będzie również uwagę na to, że występowanie dysfunkcji nerek znacznie zwiększa ryzyko chorób układu krążenia. Dziś około 600 mln osób na świecie a około 4 mln w Polsce choruje na nerki. Świadomość społeczna o niewydolności nerek jest nadal bardzo niska. Stąd konieczność jak najszerszego propagowania regularnych badań profilaktycznych, przeprowadzanych w celu wczesnego wykrywania chorób nerek, jednego z najważniejszych dla życia człowieka narządów.

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Bydgoszczy wspólnie z Bydgoskim Odziałem Regionalnym TVP przygotował filmik edukacyjny o dializoterapii umieszczony na stronie internetowej: www.tvp.pl/bydgoszcz podstrona: poradniki ABC pacjenta. Są w nim zawarte informacje o przyczynach i leczeniu niewydolności nerek za pomocą dializoterapii.
Link http://www.tvp.pl/bydgoszcz/poradniki/abc-pacjenta/wideo/dializoterapia/6524194