Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Światowy Dzień Nerek w Uniwersytecie III Wieku w Nowym Tomyślu

2014-03-27
13 marca br. obchodzony był Światowy Dzień Nerek. Już po raz ósmy zorganizowano ogólnoświatową kampanię, której celem jest uświadomienie społeczeństwom ponad 100 krajów, jak olbrzymie znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu mają zdrowe nerki. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Nerki starzeją się dokładnie tak jak Ty”.
Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Nowym Tomyślu odbyło się 19 kwietnia br. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Nowym Tomyślu. Tematem wykładu była profilaktyka przewlekłej choroby nerek wśród osób starszych. Zainteresowanie było ogromne. Na wykład dr Leszka Niepolskiego – Kierownika Stacji Dializ w Nowym Tomyślu przybyło ponad 50 słuchaczy–studentów Uniwersytetu. Wykładowca omówił w sposób przejrzysty a zarazem bardzo ciekawy, zagadnienia dotyczące anatomii i fizjologii nerek oraz pierwsze symptomy chorób i sposoby leczenia nerek. Częścią wykładu było przedstawienie znaczenia i roli regularnych badań profilaktycznych wśród seniorów powyżej 60 roku życia, którzy są szczególnie narażeni na przewlekłą chorobę nerek. Po wykładzie wielu uczestników zadawało pytania dotyczące omawianych tematów. Na zakończenie spotkania wszyscy seniorzy-studenci otrzymali skierowania na bezpłatne wykonanie badania poziomu kreatyniny w surowicy krwi w pracowni diagnostyki laboratoryjnej Szpitala w Nowym Tomyślu. W przypadku otrzymania nieprawidłowego wyniku badania, każdy uczestnik spotkania może się zgłosić jako pacjent na bezpłatną konsultacje do lekarzy Stacji Dializ w Nowym Tomyślu.

Autor zdjęć - Szymon Pewiński