Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Sukces zespołu Stacji Dializ w Garwolinie

2015-06-18
W dniach od 29 do 30 maja 20115 roku odbyła się na zamku w Rynie I Konferencja Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus „Transplantologia 2015”.
Była poświęcona omówieniu problemów związanych z trzema grupami tematycznymi: przeszczepianie nerek od dawców zmarłych, od dawców żywych oraz przeszczepianie trzustki. Organizatorem konferencji była Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która należy do czołowych ośrodków transplantacyjnych w Polsce.
Podczas Konferencji wyróżniono stacje dializ z województwa mazowieckiego za wkład w rozwój transplantologii nerek. Wśród wyróżnionych znalazł się personel medyczny stacji dializ w Garwolinie. Nasza stacja (jako jedna z dwóch) otrzymała wyróżnienie za wkład w rozwój dawstwa żywego. Już 4 pacjentów tej stacji otrzymało nerkę od dawców żywych. W 2014 roku u 9 pacjentów dializowanych w stacji dializ w Garwolinie przeprowadzono zabiegi transplantacji nerek, w tym u 2 pacjentów od dawców żywych. Aktualnie przygotowywanych jest do przeszczepu nerki 4 pacjentów
i dwie pary do tzw. przeszczepów rodzinnych.
Sukcesy zespołu medycznego stacji dializ w Garwolinie w przygotowywaniu pacjentów do przeszczepu są również efektem szeroko prowadzonej akcji informacyjnej w środowisku rodzin pacjentów stacji i mieszkańców Garwolina.