Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Rekordowa frekwencja podczas NEFROTESTu w Tomaszowie Lubelskim

2012-10-29
Tomaszów Lubelski był kolejnym miastem, w którym Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska i firma B.Braun Avitum Poland Sp. z o.o. zorganizowały kampanię Nefrotest pod hasłem „Nerki nie bolą, boli niewiedza". Zainteresowanie profilaktyką chorób nerek wśród społeczeństwa powiatu tomaszowskiego było tak duże, że postanowiono przeprowadzić bezpłatne badanie krwi na poziom kreatyniny w dwóch kolejnych dniach: 23 i 24 października br. Akcję zorganizowano w Stacji Dializ B.Braun Avitum w Tomaszowie Lubelskim. Zgłosiło się 955 osób, co jest rekordową liczbą w dotychczasowej historii Nefrotestu. Bardzo dobrze przeprowadzona akcja informacyjna, do której włączyły się lokalne władze, duchowni, środki masowego przekazu oraz personel stacji dializ w Tomaszowie Lubelskim, spowodowała masowy udział społeczeństwa powiatu tomaszowskiego w badaniach. Patronat naukowy nad Nefrotestem objęli: prof. Marian Klinger - Krajowy Konsultant w dziedzinie Nefrologii, prof. Andrzej Książek - Kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii SPSK nr 4 w Lublinie oraz prof. Wojciech Załuska - Konsultant Wojewódzki ds. Nefrologii w Lublinie. Patronat honorowy nad akcją sprawowali m.in.: Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego, Jan Kowalczyk - Starosta Tomaszowski oraz Wojciech Żukowski - Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego. Kampanię Nefrotest wspiera również Pani Anna Komorowska - Małżonka Prezydenta RP.
Tomaszów Lubelski jest kolejnym miastem, w którym organizatorzy rozszerzyli akcję Nefrotest o współpracę z lekarzami pierwszego kontaktu. W ramach kampanii skierowania na badania krwi i moczu dla swoich pacjentów dostaną także lekarze rodzinni pracujący w powiecie tomaszowskim (około 550 skierowań), co pozwoli jeszcze więcej osób objąć profilaktyką chorób nerek. W sumie będzie to ponad 1500 mieszkańców powiatu tomaszowskiego.
Podsumowanie i analiza wyników Nefrotestu przeprowadzonego w Stacji Dializ w Tomaszowie Lubelskim wykazała podwyższenie poziomu kreatyniny u 29 badanych, co stanowi 3% z 955 uczestniczących w akcji. U tych osób zostaną przeprowadzone dodatkowe badania diagnostyczne i w przypadku rozpoznania u nich schorzeń nerek, zostaną objęte specjalistyczną opieką przez lekarza nefrologa.