Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Profilaktyka chorób nerek wśród seniorów - Uniwersytet III Wieku w Łęcznej

2013-11-14

W dniu 7 listopada 2013 roku słuchacze Uniwersytetu III Wieku wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez firmę B.Braun Avitum Poland w Centrum Kultury w Łęcznej. Podczas spotkania Pani dr n. med Małgorzata Zagojska – kierownik Stacji Dializ w Łęcznej przekazała zebranym podstawowe informacje dotyczące profilaktyki chorób nerek oraz ich diagnostyki i leczenia. Przedstawiła również działalność stacji dializ, która funkcjonuje od prawie siedmiu lat a mieści się w budynku Szpitala Powiatowego w Łęcznej.
Na spotkanie przybyło ok. 40 osób i po wykładzie wielu uczestników zadawało pytania dotyczące profilaktyki i chorób nerek. Zainteresowanie tematem i dyskusja były dowodem na to, że dbanie o swoje zdrowie i znaczenie badań profilaktycznych odgrywa ważną rolę u seniorów uczestniczących w spotkaniu. „Jestem mile zaskoczony tak dużą frekwencją ze strony słuchaczy Uniwersytetu. Pokazuje to, że nasza inicjatywa organizowania spotkań na temat profilaktyki zdrowia została pozytywnie przyjęta” – powiedział Prezes Uniwersytetu Pan Czesław Skoczylas.
Po spotkaniu wszyscy jego uczestnicy mieli możliwość wykonania bezpłatnego badania poziomu kreatyniny w surowicy krwi oraz badania ogólnego moczu. Pobrano materiał do badań od 27 osób. Wyniki testów były do odebrania w stacji dializ i jak pokazuje ich analiza wszystkie wyniki badań były prawidłowe.