Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Aktualności

2011-03-15
Pięciolecie działalności Stacji Dializ w Nakle nad Notecią.

Stacja dializ w Nakle została otwarta 1 marca 2006 roku. Już 8 marca tego roku wykonano zabieg dializy u pierwszego pacjenta. Stacja jest zlokalizowana na parterze Szpitala w Nakle. Kierownikiem stacji jest dr Renata Naruszewicz - specjalista w dziedzinie nefrologii, która wspólnie z Oddziałową mgr Edytą Jaskólską, kierują personelem stacji, sprawującym opiekę medyczną nad 65 dializowanymi pacjentami. Wysoki standard świadczonych usług zapewniają również nowoczesne aparaty i sprzęt do hemodializy firmy BBraun.


W dniu 8 marca 20011 roku zorganizowano uroczystość pięciolecia stacji, która była okazją do wspomnień i oceny dotychczasowych dokonań. Wśród zaproszonych gości był Pan prof. Jacek Manitius - Konsultant Wojewódzki ds. nefrologii,  który zawsze bardzo gorąco popierał inicjatywę utworzenia stacji dializ w Nakle. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i kadry zarządzającej szpitali, z którymi współpracuje stacja dializ w Nakle oraz Prezesi firmy BBraun Avitum Poland Sp. z o.o.: Pan Marek Łukaszyk oraz Pan Zbigniew Dembiecki.
 „Przez te 5 lat pod naszą opieką było 290 pacjentów. Były przeprowadzane również zabiegi tzw. „dializ ostrych”, wykonywane w stanach zagrażających życiu oraz „dializy gościnne” u chorych z kraju i z zagranicy, odwiedzających nasz powiat. Ściśle współpracujemy z oddziałami Szpitali w Nakle, Szubinie, Więcborku oraz Żninie” – mówiła Oddziałowa Pani Edyta Jaskólska, która pracuje w Stacji od początku jej powstania.


W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie dla pacjentów i ich rodzin z Konsultantem Wojewódzkim ds. transplantologii klinicznej Panem prof. Zbigniewem Włodarczykiem na temat przeszczepów rodzinnych.