Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Oficjalne otwarcie stacji dializ w Tomaszowie Lubelskim

2012-06-28

Oficjalne otwarcie stacji dializ w Tomaszowie Lubelskim

28 czerwca bieżącego roku odbyło się uroczyste otwarcie stacji dializ w Tomaszowie Lubelskim, zlokalizowanej na terenie Szpitala, ale już w nowym budynku. Wszystkich zaproszonych gości oraz przybyłych na tę uroczystość pacjentów przywitała Kierowniczka stacji dializ Pani dr Ewa Bober-Palak W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu tomaszowskiego z burmistrzem Tomaszowa Lubelskiego Panem Wojciechem Żukowskim oraz starostą Panem Janem Kowalczykiem. Obecni byli przedstawiciele Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Lublinie na czele z Dyrektorem Panem Krzysztofem Tuczapskim. Przybył także Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Pan prof. Andrzej Książek. Lokalne władze kościelne reprezentowali księża dziekani i proboszczowie, którzy dokonali uroczystego aktu poświęcenia stacji dializ. Ponadto przybyli dyrektorzy szpitali w Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju i Zamościu oraz zaproszeni lekarze i pielęgniarki z tomaszowskiego szpitala.
Prezes Zarządu firmy B.Braun Avitum Poland Pan Marek Łukaszyk przedstawił zebranym historię firmy w Polsce oraz działania firmy, które doprowadziły do powstania tego obiektu. Po zakończeniu oficjalnej części zaproszeni goście oglądali pomieszczenia stacji dializ i gratulowali władzom firmy B.Braun Avitum Poland oddania do użytku pięknego i nowoczesnego obiektu. Odnowiony budynek, odpowiedni w nim rozkład pomieszczeń i najwyższej jakości sprzęt medyczny stwarzają pacjentom komfortowe warunki leczenia.
Aktualnie w stacji dializ leczonych jest 26 pacjentów.