Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

NEFROTEST w Wągrowcu

2014-11-06
W kolejnej stacji dializ BBraun Avitum Poland przeprowadzono w dniu 14 września br. profilaktyczne badanie nerek – NEFROTEST.

Celem tej akcji było wykrycie wczesnych postaci niewydolności nerek. Prawie tysiąc osób, mieszkańców Wągrowca i powiatu wągrowieckiego wzięło udział w badaniu poziomu kreatyniny w surowicy krwi. W dniach poprzedzających badanie przeprowadzono w lokalnych środkach masowego przekazu zakrojoną na szeroką skalę akcję informacyjną, dotyczącą objawów, leczenia i profilaktyki chorób nerek.
Dzięki akcji NEFROTEST zostało przebadanych 971 osób. Na badania do stacji dializ zgłosiło się 550 osób. U 10% badanych ( 55 osób) stwierdzono występowanie przewlekłej choroby nerek w różnych stadiach zaawansowania. Chorzy ci zostali poinformowani o konieczności zgłoszenia się do lekarzy rodzinnych, w celu przeprowadzenia dalszej specjalistycznej diagnostyki.
Osoby, które nie mogły przebadać się w dniu 14 września br. miały możliwość przeprowadzenia darmowych badań dzięki skierowaniom z terminem ważności do 15 października br., które przekazaliśmy lekarzom rodzinnym, parafiom i aptekom w powiecie wągrowieckim.. Z tej możliwości skorzystało 421 osób. W tej grupie u kolejnych 39 osób (11%) rozpoznano przewlekłą chorobę nerek w różnych stadiach zaawansowania.