Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

NEFROTEST w stacji dializ w Śremie

2017-03-14
Prawie 600 mieszkańców Śremu i powiatu śremskiego zgłosiło się w niedziele 12 marca do Stacji Dializ B.Braun Avitum w Śremie, aby skontrolować stan swoich nerek. Była to już dwunasta stacja dializ naszej firmy, w której przeprowadzono akcję NEFROTEST. Łącznie przebadano prawie 8 tysięcy mieszkańców miejscowości i powiatów, w których zlokalizowane są stacje dializ BBraun Avitum.

Mieszkańcy powiatu śremskiego którzy ukończyli 50 rok życia skorzystali z bezpłatnych badań poziomu kreatyniny w surowicy krwi. Do badania zarejestrowało się 490 osób a w dniu wykonywania badania zgłosiło się prawie 600 osób. Wśród nich zaproszeni przedstawiciele samorządowych władz regionu, lokalnych instytucji ochrony zdrowia, jak również Prezes Szpitala Powiatowego w Śremie. Honorowym gościem był prof. dr hab. n. med. Andrzej Oko - wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii.

W ramach akcji NEFROTEST firma BBraun Avitum przekazała lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej z powiatu śremskiego 1000 skierowań na badania poziomu kreatyniny i moczu. Lekarze rodzinni będą mogli skierować swoich pacjentów na bezpłatne badania do końca kwietnia br.

Podsumowanie i analiza wyników NEFROTESTu zostanie przeprowadzone w najbliższym tygodniu.