Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

NEFROTEST w stacji dializ w Kutnie

2015-03-17


W niedzielę 15 marca br. w stacji dializ BBraun Avitum Poland Sp. z o.o., zlokalizowanej w budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, przeprowadzono akcję NEFROTEST.

Kilka dni przed akcją NEFROTEST obchodzono 12 marca br. Światowy Dzień Nerki. Na terenie powiatu kutnowskiego, który zamieszkuje ok.100 tys. mieszkańców, od 3 marca do 15 marca zorganizowaliśmy w lokalnych środkach masowego przekazu akcję informacyjną dotyczącą znaczenia badań profilaktycznych w zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu chorób nerek.

720 mieszkańców powiatu kutnowskiego, w wieku „plus 50 lat” zgłosiło się w dniu 15 marca w godzinach od 9.00 do 17.00 do badania poziomu stężenia kreatyniny w surowicy krwi i obliczenia poziomu wskaźnika filtracji kłębuszkowej (eGFR). Te proste i tanie oznaczenia pozwalają ocenić, czy nasze nerki pracują prawidłowo. W badaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych: prezydent Kutna - Zbigniew Burzyński, starosta powiatu kutnowskiego - Krzysztof Mariusz Debich oraz prezes kutnowskiego szpitala – Robert Wilanowski. Lekarze rodzinni, pracujący w poradniach na terenie powiatu kutnowskiego, otrzymali od firmy BBraun Avitum Poland ponad 1500 skierowań na bezpłatne badanie poziomu kreatyniny w surowicy krwi i badanie ogólne moczu. Wiele osób ma więc jeszcze okazję wykonać bezpłatnie badanie po otrzymaniu skierowania od swojego lekarz rodzinnego.

Od 2004 roku w dziewięciu stacjach dializ firmy Braun Avitum Poland Sp. z o.o. przeprowadzono akcję NEFROTEST. Łącznie wykonano ponad 9 tys. badań profilaktycznych. Z tej liczby prawie 8% wyników badań było nieprawidłowych. Chorzy, u których stwierdzono takie wyniki badań, zostali skierowani do lekarzy rodzinnych w celu przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki chorób nerek nerek.