Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

NEFROTEST w stacji dializ w Garwolinie

2013-07-08
Badanie NEFROTEST przeprowadzono w kolejnej, już piątej (wcześniej przeprowadzono badanie w Świebodzinie, Zgierzu, Legnicy i Tomaszowie Lubelskim) stacji dializ firmy BBraun Avitum. 25 czerwca br. miejscem akcji profilaktycznej mającej na celu wykrycie wczesnych postaci niewydolności nerek była tym razem stacja dializ w Garwolinie. Mieszkańcy powiatu garwolińskiego, którzy ukończyli 40 rok życia skorzystali z bezpłatnych badań poziomu kreatyniny w surowicy krwi. Do badania zarejestrowało się 300 osób a w dniu wykonywania badania zgłosiło się łącznie 583 osoby. Wśród nich przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą powiatu garwolińskiego Markiem Chciałowskim i burmistrzem Garwolina Tadeuszem Mikulskim. Tak olbrzymie zainteresowanie to wynik przeprowadzonej w lokalnych środkach masowego przekazu akcji informacyjnej upowszechniającej wiedzę o chorobach nerek i znaczeniu wykonywania regularnych badań profilaktycznych pod kątem chorób nerek.
W ramach akcji NEFROTEST firma BBraun Avitum przekazała lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej z powiatu garwolińskiego 300 skierowań na badanie poziomu kreatyniny. Lekarze rodzinni będą mogli skierować wybranych pacjentów na bezpłatne badania do końca lipca br.. Tak więc badaniem objętych zostanie prawie 900 osób.
Analiza wyników NEFROTESTU przeprowadzonego w stacji dializ w Garwolinie wykazała podwyższenie poziomu kreatyniny u 57 badanych, co stanowi prawie 10% z 583 uczestniczących w akcji. U tych osób zostaną przeprowadzone przez lekarzy rodzinnych dodatkowe badania diagnostyczne a w przypadku rozpoznania schorzeń nerek, zostaną one objęte specjalistyczną opieką przez lekarza nefrologa. U trzech badanych stwierdzono znacząco wysoki poziom kreatyniny w surowicy i te osoby poddano pogłębionej diagnostyce nefrologicznej.