Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

NEFROTEST w Miechowie

2013-12-10

Kolejny NEFROTEST został zorganizowany w Stacji Dializ B.Braun Avitum w Miechowie. Mieszkańcy powiatu miechowskiego, którzy ukończyli 45 rok życia skorzystali z możliwości wykonania bezpłatnych badań poziomu kreatyniny w surowicy krwi. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a do badania zarejestrowało się ok. 380 osób. Słoneczna pogoda w niedzielę w dniu 17 listopada spowodowała, że frekwencja była jeszcze wyższa i w godzinach wykonywania badań (od 9 do 17) zgłosiło się ponad 500 pacjentów. Tak olbrzymie zainteresowanie to wynik przeprowadzonej w lokalnych środkach masowego przekazu akcji informacyjnej upowszechniającej wiedzę o chorobach nerek i znaczeniu wykonywania regularnych badań profilaktycznych we wczesnym wykrywaniu chorób nerek. Ponadto w ramach akcji NEFROTEST firma B.Braun Avitum przekazała lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej z powiatu miechowskiego 300 skierowań na badanie poziomu kreatyniny. Lekarze rodzinni będą mogli skierować wybranych pacjentów na bezpłatne badania do końca grudnia  br. Tak więc badaniem może zostać objętych prawie 800 osób.
Analiza wyników NEFROTESTU przeprowadzonego w stacji dializ w Miechowie wykazała wystąpienie u 12 osób wczesnego stadium przewlekłej niewydolności nerek oraz u 1 osoby stadium umiarkowanego. Te osoby będą pod opieką lekarzy rodzinnych i powinny regularnie powtarzać badania profilaktyczne. W przypadku konieczności konsultacji nefrologicznej, zostaną one objęte specjalistyczną opieką przez lekarza nefrologa w Stacji Dializ Miechowie.