Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

NEFROTEST – profilaktyczne badanie nerek w Nowym Tomyślu

2014-04-11
W ramach kampanii profilaktycznej NEFROTEST w dniu 6 kwietnia od godziny 9.00 do 17.00 odbywały się na terenie Stacji Dializ firmy BBraun Avitum Poland Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu badania zgłoszonych mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości.

Wszystkie zarejestrowane wcześniej osoby, które ukończyły 50. rok życia, mogły za darmo zbadać swoją krew, by wykryć ewentualne choroby nerek. Badano poziom kreatyniny w surowicy krwi oraz eGFR.
Wiadomo, że profilaktyka jest tańsza niż leczenie, a szybko rozpoczęta terapia oznacza mniejsze koszty niż ta w stadium zaawansowanym. Bardzo często choroby nerek rozwijają się skrycie, nie dając żadnych charakterystycznych, wczesnych objawów. W końcu przewlekła choroba nerek doprowadza nerki do takiego stanu, że pacjent, aby mógł funkcjonować i żyć, musi być leczony poprzez stosowanie dializoterapii.
Na badania w Nowym Tomyślu zgłosiło się ponad 600 osób. Wśród nich przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych instytucji. Tak olbrzymie zainteresowanie, to wynik przeprowadzonej w środkach masowego przekazu akcji informacyjnej, upowszechniającej wiedzę o chorobach nerek i znaczeniu wykonywania regularnych badań profilaktycznych, wykrywających wczesne objawy ich nieprawidłowego funkcjonowania.
Ponadto organizator NEFROTESTu – firma BBraun Avitum przekazała bezpłatnie w sumie 1000 skierowań na takie same, a nawet szersze  badania, obejmujące oprócz testów krwi, także badanie ogólne moczu. Skierowanie można otrzymać u swoich lekarzy rodzinnych w Nowym Tomyślu i powiecie nowotomyskim. Tak więc badaniami objęto łącznie ok.1600 osób.
Informacje o wynikach przeprowadzonego NEFROTESTu podamy po dokonaniu analizy wyników badań.

Autor zdjęć - Mirosław Kozłowski