Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

NEFROTEST – badanie profilaktyczne dla mieszkańców Brodnicy i okolic

2016-06-07

W niedzielę 5 czerwca br. odbyło się w Brodnicy, na terenie stacji dializ firmy BBraun Avitum Poland, kolejne badanie profilaktyczne - NEFROTEST. To już jedenasta stacja dializ firmy, w której zorganizowano tę akcje. W okresie około dwóch tygodni, poprzedzającym dzień badania, ukazały się w lokalnych mediach informacje na temat chorób nerek i ich leczenia oraz znaczenia wykonywania regularnych, corocznych badań biochemicznych we wczesnym wykrywaniu chorób nerek. W propagowanie tej akcji włączyły się również opiniotwórcze środowiska lokalne. Proste i tanie badanie poziomu kreatyniny w surowicy krwi pozwala wykryć pierwsze nieprawidłowe symptomy w funkcjonowaniu nerek. W dniu 5 czerwca br. do stacji dializ zgłosiło się ponad 400 osób. Badaniu poddali się również przedstawiciele władz lokalnych. Wśród zaproszonych gości byli starostowie powiatu brodnickiego i Nowego Miast Lubawskiego, burmistrzowie miasta i gminy Górzno, Nowego Miasta Lubawskiego oraz wójt gminy Brodnica i przewodniczący Rady Powiatu Brodnickiego. Swoja obecnością zaszczycił nas również poseł na Sejm Pan Zbigniew Sosnowski oraz prof. dr hab. Jacek Manitius – wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii.
Warto zaznaczyć, że była to 60 jubileuszowa kampania społeczna NEFROTEST i zbiegła się z otwarciem, po przebudowie i  rozbudowie, szpitala w Brodnicy. Stacja dializ bardzo owocnie współpracuję ze Szpitalem brodnickim oraz Szpitalem Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim. Obaj Panowie dyrektorzy byli również naszymi gośćmi i poddali się badaniu profilaktycznemu.
NEFROTEST w Brodnicy to także organizacyjny sukces całego personelu medycznego i pomocniczego stacji dializ.
Podsumowanie akcji nastąpi w najbliższych tygodniach, ponieważ można jeszcze otrzymać skierowanie na bezpłatne badanie poziomu kreatyniny od swojego lekarza POZ.