Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

NAKŁO NAD NOTECIĄ – NEFROTEST W DZIESIĄTEJ
STACJI DIALIZ BBRAUN AVITUM.

2015-10-26
Od 2004 roku w dziesięciu stacjach dializ firmy BBraun Avitum Poland Sp. z o.o. wykonano ponad 10 tys. badań profilaktycznych. Z tej liczby prawie 8% wyników badań było nieprawidłowych. Chorzy, u których stwierdzono takie wyniki badań, zostali skierowani do lekarzy rodzinnych w celu przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki chorób nerek.
Akcję profilaktyczną w Nakle przeprowadzono w dniu 18 października br. Do badania poziomu stężenia kreatyniny w surowicy krwi i obliczenia poziomu wskaźnika filtracji kłębuszkowej (eGFR) zgłosiło się ponad 420 osób w wieku “plus 45 lat”. Wśród nich przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych instytucji m.in.: Tomasz Miłowski –Starosta Nakielski, Jarosław Tadych – Starosta Sępoleński, Jan Światłowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, Halina Rosiak – Z-ca Burmistrza Żnina, Henryk Vollmüller - Naczelnik wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nakle oraz Adrianna Nowicka – Prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie. Te proste i tanie oznaczenia pozwalają ocenić, czy nasze nerki pracują prawidłowo. Ponieważ badania nerek w kampanii NEFROTEST cieszą się ogromną popularnością bezpłatne skierowania na testy krwi i moczu, w liczbie ponad 2 tysiące, dla osób, które ukończyły 45 lat, organizatorzy przesłali także do lekarzy rodzinnych i aptek na terenie objętym akcją. Jeżeli komuś nie udało się zarejestrować, by wziąć udział w niedzielnych badaniach, ma jeszcze szansę przez dwa miesiące otrzymać takie skierowanie i wykonać testy bezpłatnie.