Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Aktualności

2012-01-03
Jubileusz X – lecia powstania Stacji Dializ w Miechowie
Stacja Dializ w Miechowie rozpoczęła swoją działalność 3 września 2001 roku. Była wówczas pierwszym niepublicznym ośrodkiem w Małopolsce i jednym z pierwszych w naszym kraju. Założycielem i właścicielem była spółka Surmidial, współpracująca z siecią ośrodków dializ Dializa Polska SA. W 2003 roku nastąpiła zmiana właściciela i stacja została włączona do sieci ośrodków zarządzanych przez B Braun Avitum Polska Sp. z o.o.. Dzięki tej zmianie możliwe było dokonanie w 2007 roku rozbudowy i modernizacji stacji i dostosowanie jej do nowoczesnych standardów ośrodków medycznych, prowadzących leczenie nerkozastępcze.

Od początku powstania ośrodka zawiązała się wzajemnie korzystna współpraca ze Szpitalem św. Anny w Miechowie. Pacjenci Szpitala wymagający leczenia nerkozastępczego w stanach nagłych, jak i konsultacji nefrologicznych objęci są opieką specjalistyczną przez personel medyczny stacji. Z kolei pacjenci naszej stacji korzystają z usług medycznych w poradniach i pracowniach specjalistycznych Szpitala.

Z okazji Jubileuszu stacji dializ w Miechowie składamy całemu personelowi medycznemu i pomocniczemu serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w pracy i życzymy sukcesów zawodowych i osobistych w kolejnym dziesięcioleciu.