Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

JUBILEUSZ 5-LECIA STACJI DIALIZ W TOMASZOWIE LUBELSKIM

2016-07-18
Stacja Dializ w Tomaszowie Lubelskim funkcjonowała od 1997 roku przy oddziale wewnętrznym SPZOZ. W 2011 roku nastąpiła zmiana właściciela i została włączona do sieci ośrodków dializacyjnych zarządzanych przez B Braun Avitum Polska Sp. z o.o.. Również w 2011 roku przeniesiono stację do wolnostojącego budynku na terenie Szpitala. Po rozbudowie i modernizacji pomieszczeń uruchomiono ośrodek, który spełnia wszystkie wymagane standardy ośrodków medycznych prowadzących leczenie nerkozastępcze. W kwietniu 2011 roku rozpoczęto leczenie pacjentów. W skład personelu stacji wchodzi wysoko wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarski oraz personel pomocniczy. Sukcesem całego zespołu jest leczenie w ostatnich pięciu latach ponad  200 pacjentów, zarówno z przewlekłą, jak i ostrą niewydolnością nerek . Stacja posiada 14 stanowisk dializacyjnych umieszczonych w klimatyzowanych salach. Do leczenia stosowany jest wyłącznie sprzęt jednorazowego użytku.
Od początku funkcjonowania ośrodka w strukturze BBraun Avitum Poland Sp. z o. o. zawiązała się wzajemnie korzystna współpraca ze SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim. Pacjenci Szpitala wymagający leczenia nerkozastępczego w stanach nagłych, jak i konsultacji nefrologicznych, objęci są opieką specjalistyczną przez personel medyczny stacji. Z kolei pacjenci naszej stacji korzystają z usług medycznych w poradniach i pracowniach specjalistycznych Szpitala.
Z okazji Jubileuszu 5-lecia zorganizowano spotkanie pracowników, w którym uczestniczyli również zaproszeni goście -  Dyrektor SPZOZ dr Andrzej Kaczor, Prezes Zarządu BBraun Avitum Poland Sp. z o.o. Marek Łukaszyk oraz przedstawiciele władz lokalnych i ordynatorzy oddziałów Szpitala w Tomaszowie Lubelskim.