Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

B. Braun Avitum
Poland
Lista aktualności

Aktualności

2011-03-18
Inauguracja ogólnopolskiej kampanii NEFROTEST 2011 w stacji dializ w Zgierzu.

10 marca br. w Światowym Dniu Nerek odbyło się w stacji dializ BBraun Avitum w Zgierzu uroczyste rozpoczęcie kampanii informacyjnej NEFROTEST 2011. Inicjatorem akcji jest NEFRON – Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska, która zrzesza publiczne i niepubliczne stacje dializ. Celem kampanii organizowanej już po raz drugi jest upowszechnienie wiedzy o roli nerek w organizmie człowieka i uświadomienie społeczeństwa o znaczeniu regularnych badań profilaktycznych, dotyczących oceny prawidłowego funkcjonowania nerek. O profilaktyce chorób nerek i  częstości ich występowaniu wśród populacji województwa łódzkiego mówił na spotkaniu w stacji dializ w Zgierzu Pan prof. Michał Nowicki, który jest Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie nefrologii. Wśród zaproszonych gości był Pan Mariusz Jędrzejczak - Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Zgierzu oraz Prezes firmy BBraun Avitum Poland Sp.z o.o. Pan Marek Łukaszyk.


Stacja dializ w Zgierzu jest jedną spośród kilkunastu stacji dializ w Polsce, wytypowanych do przeprowadzenia kampanii i  jako pierwsza rozpoczęła akcję bezpłatnych badań laboratoryjnych i konsultacji medycznych dla mieszkańców Zgierza i okolic. W dniu 13 marca br. w godzinach od 9.00 do 17.00 zgłosiło się na badanie poziomu kreatyniny we krwi prawie 1000 osób. U każdego badanego obliczono również współczynnik przesączania kłębuszkowego (GFR). Po analizie wyników okazało się, że ponad 80 badanych ma nieprawidłowe wyniki i wymaga pogłębionej diagnostyki. Wszystkie te osoby zostały skierowane do swoich lekarzy rodzinnych, którzy będą prowadzić dalszy proces diagnostyczny i leczniczy.